24 sierpnia 2018 Mateusz

Jak zagrać dowolny akord bez uczenia się go na pamięć?

Na wstępie bardzo Wam dziękuję za tak ciepłe przyjęcie poprzedniego nagrania. Z przyjemnością czytałem Wasze komentarze 🙂 Cieszy mnie ogromnie, że macie w sobie tyle chęci do nauki i czekacie na kolejne lekcje!

Przechodząc do meritum: w poprzednim nagraniu pokazywałem Ci pentatoniki i tłumaczyłem, jak zagrać do dowolnej melodii, w każdej tonacji. Dzisiaj robimy kolejny krok. Poruszam bliźniaczy temat, ale dotyczący akordów.

Z poniższego wideo dowiesz się, jak zagrać dowolny akord, bez uczenia się go na pamięć. Wystarczy bowiem, że zrozumiesz, jak są zbudowane na gryfie, oraz że będziesz umiał nazywać dźwięki. Pokażę, jak łatwo opanować tę umiejętność 🙂 Czyli spośród 4 umiejętności muzycznych, w dzisiejszym nagraniu dominuje pierwiastek WIEDZY.

 

 

Po kolejną dawkę wiedzy zapraszam Cię na moje bezpłatne warsztaty online, które poprowadzę w poniedziałek 27 sierpnia, o godzinie 19:00. Podczas warsztatów:

 • rozszerzę temat 4 umiejętności muzycznych,
 • wytłumaczę, jak ocenić swoje umiejętności muzyczne w każdej z tych czterech sfer,
 • podpowiem, jak polepszyć swoje umiejętności,
 • doradzę, jak ruszyć dalej z miejsca, w którym jesteś,
 • zaprezentuję wzór pozwalający w prosty sposób tworzyć pasujący do siebie ciąg akordów, a więc komponować własną muzykę!

Serdecznie polecam 🙂 Jeżeli jeszcze się nie zapisałeś, kliknij w przycisk poniżej:


Do zobaczenia na warsztatach i dobrego dnia!

Mateusz Czechowicz

 

Comments (3)

 1. BG

  Popieram-chwyty barowe sa fajne…tylko nauczyc sie by nie brzeczala jakaś struna..

  • Hej, BG, pisze Mateusz – spróbuj na początek wciskać same pierwsze 4 dźwięki, nie skupiając się na poprzeczce. Za jakiś czas spróbuj bokiem wskazującego palca docisnąć resztę. Bokiem, dlatego, że to jest twardsza część palca, będzie Ci łatwiej wcisnąć 🙂
   Dobrego dnia!

Comments are closed.