Czy wiesz, że do opanowania gry na gitarze niezbędne są cztery, jednakowo ważne dziedziny? I że zaniedbanie choćby jednej z nich odbija się na wszystkich pozostałych? Mnie zrozumienie tego zajęło ładnych kilka lat. Dopiero kiedy osiągnąłem równy poziom w każdej z 4 dziedzin, mogłem pójść dalej i rozwijać się jako gitarzysta.
Te cztery dziedziny to:
- rytmika,
- technika,
- słuch (muzykalność),
- wiedza.
O mojej drodze od ucznia do nauczyciela, a zarazem członka kilku zespołów, opowiadam więcej w poniższym wideo. Ale to nie wszystko – z nagrania dowiesz się również, jak zacząć grać własne melodie i solówki do dowolnego podkładu.
Jeżeli podobało Ci się to, o czym mówię w filmie, na pewno zainteresuje Cię także przygotowany przeze mnie bezpłatny PDF. Stanowi on rozszerzenie tego tematu, a aby go otrzymać, wystarczy że napiszesz w komentarzu co było dla Ciebie nowe, albo co było Twoim zdaniem najważniejsze w tym nagraniu.
Już teraz zapraszam Cię także na kolejny film, który ukaże się za kilka dni. Wyjaśnię w nim, jak grać dowolne akordy.
A jeśli chcesz zapisać się na trening online, o którym powiedziałem pod koniec filmu, kliknij w link poniżej:
Do zobaczenia na kolejnych lekcjach!
Mateusz Czechowicz
Marek
Super materiał! Umiem tylko podstawy gitarowe, a Mateusz tłumaczy bardzo klarownie 🙂
Mat Czechowicz (Teoria Strun)
Dziękuję serdecznie, Marek, cieszę się, że Ci się podoba 😀
Jarek
Bardzo fajny przekaz, dziekuje
Wojo
Fajny wstęp, czekam z niecierpliwością na kolejne materiały 🙂
jaro94
elegancko o rytmice
Marcin
Bardzo dobrze podchodzisz do tematu 🙂 Najważniejsze, co wyciągam z filmiku jest to, co powiedziałeś o rytmice, bo też mam z tym problem.
Z niecierpliwością czekam na warsztaty online!
Michał
Super! Czekam na więcej!
Julian
Mateusz to bardzo wszechstronna osoba, czekamy w takim razie na trening online
Greg
W zasadzie wszystko z tej pierwszej lekcji jest dla mnie ważne bo dopiero zaczynam swoją przygodę z gitarą. Miło by było gdyby choć jedną lekcję poświęcić najbardziej podstawowym zagadnieniom jak np. kostkowanie, prawidłowe trzymanie instrumentu itd.
Karol
Super. Prosto i na temat
MJ
Tylko proste rzeczy do mnie docieraja a to byli bardzo prosto wytlumaczone
MJ
Fajnie bo prosto
Michał
Krótko, zwięzle i zrozumiale przedstawiłeś skale w praktyce oraz odniesienie do akordów jako wstep do budowania poprawnych solówek. Brawo. jestem ciekaw nastepnych lekcji. Pozdrawiam.
BG
Fajnie ze mowisz o pentatonice.slyszalam o niej ale no jakos tak no nie czailam jej.
Chcialabym umiec tworzyc sama melodie z akordow czy dzwiekow..nie umoem ryszyc z tematem. Tez jestem zainteresowana gra z tabulatury.. Pojawiaja sie tam hamwrony.puloow i no jakos nie do konca rozumiem to..
Gabriel
Zadziwiająco w prosty sposòb opowiadasz o temacie, ktòry wydawał mi się zawsze kosmicznie trudny. Wszystko wchodzi do głowy. Pozdrawiam, jestem pod wrażeniem
Grzech
Co ważne wg mnie:
Zwrócenie uwagi na potrzebę grania w określonym tempie, rytmie.
Co godne podkreślenia:
Bardzo czytelny przekaż teoretyczny, nie każdy ma taką zdolność.
Grzegorz
Super. Wszystko proste i zrozumiałe. Jestem ciekaw kolejnych lekcji.
Natalia
po obejrzeniu jestem pelna energi, powrocil entuzjazm do grania i robienia znow czegos nowego z gitara.dziekuje za swietnie przekazany material,pierwszy raz uslyszalam o koncepcji poslugiwania sie tylko jedna pozycja pentatoniki,zawsze powtarzano,ze trzeba uczyc sie od razu wszystkich zeby cos z tefo srworzyc.z niecierpluwoscia czekam na kolejne materialy.
Paweł W
Bardzo dobra lekcja o pentatonice i o schematach dur moll, nie wiedziałem tego a gram dwa lata.
Krystian
Ogólnie spoko. Ciekawe co w tym rozszerzeniu zaoferujesz?
Gabi
Najważniejsze dla mnie w tym filmie jest to, że wiem dokładnie co mam ćwiczyć. Wezmę w dłonie gitarę i czas poświęcony na wysłuchanie tych rad nie będzie zmarnowany. Uwielbiam, gdy podchodzi się do tematu na luzie zamiast zasłaniania braku pomysłów na naukę teorią. Mimo wszystko wiedza to klucz do sukcesu, więc czekam na obiecany pdf tak jak i na kolejne filmiki.
Darek
Prosto i na temat. Super inicjatywa.
Pawel
Bardzo fajny przekaz.
Damian
Bardzo ciekawe i proste podejscie. Mocno mnie intryguje twoj przekaz na temat rytmiki 😀
Jerzy
Nareszcie zrozumiałem pentatonikę! To najlepsza lekcja ,jak w prosty sposób to ogarnąć. Dziękuję!
Karolina
Dla mnie czymś nowym była pentatonika mollowa i durowa. Nie wiedzialam, że można dzięki temu tak improwizowac. Fajna sprawa. Jutro przyjeżdża do mnie moja pierwsza elektryczna gitara i na pewno nie pomine twojej lekcji, żeby grać lepiej.
Wojtek
Bardzo fajnie wytłumaczyłeś tę teorię. Pentatonikę już znałem przed obejrzeniem twojego filmu lecz tak jak mówiłeś nie potrafiłem jej skutecznie wykorzystać. Równie ważne było dla mnie pokazanie jak znaleźć odpowiednią tonację. Czekam na więcej!